Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Νίκη με ανατροπή για τον Ευκλή

Νίκη με ανατροπή για τον Ευκλή

1
efklis2015

Νίκη με ανατροπή για τον Ευκλή Σορωνής ο οποίος επικράτησε στο γήπεδο του Αγίου Σουλά με 4 – 1 του ΑΣ Χάλκης. Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου όπου και προηγήθηκαν στο σκορ. Ο Ευκλής όμως ισοφάρισε πριν το φινάλε του πρώτου μέρους και …πάτησε το γκάζι στην επανάληψη όπου επέβαλλε τον ρυθμό του και έφθασε στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης.
Ο Ξηροκώστας στο 30’ έκανε το 1 – 0 αλλά στο 43’ ο Μήτρου έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1 – 1) και έτσι η ομάδα του πήγε με άλλη ψυχολογία στα αποδυτήρια. Στο 50’ ο Μήτρου πέτυχε το 2 – 1 και στο 60’ ο Γεωργαντάς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 1. Στο 83’ ο Θάνος διαμόρφωσε το τελικό 4 – 1.
ΕΥΚΛΗΣ: Σαμολαδάς, Μαντικός, Κρομμύδας, Μπερετούλης (62’ λ.τ. Αγγελής), Μήτρου, Λαπάκης, Γεωργαντάς, Παυλίδης, Κορκίδας, Σχοινάκης, Θάνος (88’ Τομάζος)
ΑΣ ΧΑΛΚΗΣ: Μολόχας, Τσιώνης, Κωστίδης (55’ Κόκα), Μπιζάτης, Φέρο, Κώστας (75’ Γκαμαλέτσος), Τσοπανάκης, Σταματάκης, Δράμης, Ξηροκώστας (53’ Παπαλαζάρου), Τσιμπιζίδης