Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Νίκη για τον ΑΕΡΑ

Νίκη για τον ΑΕΡΑ

0
aera paiktes

Την νίκη με σκορ 2 – 1 πέτυχε ο ΑΕΡΑ σε βάρος της ΑΕ Κω σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Στάδιο «Ανταγόρας» για την 28η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας. Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά πρώτα ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έγινε καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να δημιουργούν τις ευκαιρίες και τους φιλοξενούμενους τα γκολ. Έγινε ένα παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες το οποίο χάρηκε ο φίλαθλος κόσμος που το παρακολούθησε. Στο 67’ ο Ξύπας με σουτ έκανε το 0 – 1 και στο 60’ ο ίδιος παίκτης με πλασέ πέτυχε το 0 – 2. Στο 91’ ο Πιατόπουλος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1 – 2.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μιχάλης Μάμμης και «βοηθοί» του ήταν οι Γιαμουζής και Μαρίνος. Οι συνθέσεις των ομάδων:
A.Ε ΚΩΣ: Ντιμιτρίεβιτς, Κοσσάρης (70′ Νυστάζος), Κωνσταντινίδης (46′ λ.τ. Δραμουντανής), Καματερός, Λαζαρίδης (70′ Καραμούτας), Κανελλόπουλος, Διαμαντής, Εμμανουήλ, Πιατόπουλος, Κόπελλος, Μπεκιρλάρι.
Α.Ε.Ρ.Α: Δαρζέντας, Δανάς (77′ Πολυμερίδης), Μάκρας, Πομπού, Τσελεπίδης, Ντικ, Δημητρόπουλος, Γιαννακάκης, Γιώργου, Αγγελόπουλος, Ξύππας (86′ Κασιώτης).