Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Νίκη για την Ασπίδα

Νίκη για την Ασπίδα

0
4
Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι η Ασπίδα Σαλάκου επιβλήθηκε εντός έδρας της Ομόνοιας Γενναδίου. Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο από άποψη γκολ και το αποτέλεσμα στο πρώτο μισό του παιχνιδιού να είναι 0 – 0, ήρθαν συνολικά πέντε τέρματα στην επανάληψη για να κάνουν το 0 – 0 του πρώτου μέρους 3 – 2 υπέρ των γηπεδούχων. Η ομάδα της Σαλάκου σε λιγότερο από 15 λεπτά κατάφερε να πετύχει τρία τέρματα ( δυο με τον Τόμπσον στο 50’ και το 64’ και ένα με τον Πολυχρόνη στο 62΄) και να πάρουν ένα άνετο προβάδισμα. Η ομάδα της Ομόνοιας όμως δεν εγκατέλειψε και έτσι κατάφερε να μειώσει αρχικά στο 80’ με τον Μπόσμαν και στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Κουνουπιώτης διαμόρφωσε τοτελικό 3 – 2, υπέρ της Ασπίδας Σαλάκου.