Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Νίκη για την ΑΕ ΔΙ.ΑΣ

Νίκη για την ΑΕ ΔΙ.ΑΣ

0

Έχοντας την υπεροχή στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, η ΑΕ ΔΙ.ΑΣ επικράτησε στο γήπεδο Πυλίου με 2 – 1 της ΑΕ Κατταβιάς και πρόσθεσε έτσι άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό της. Έγινε ένα παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες μιας και οι δυο ομάδες ήταν αδιάφορες βαθμολογικά και αυτό ήταν ένα στοιχείο που επέτρεψε στους παίκτες των δυο ομάδων ναπαίξουν ελεύθερα.
Οι γηπεδούχοι “καθάρισαν” στο τελευταίο δεκάλεπτο διάστημα στο οποίο πέτυχαν και τα δυο τους τέρματα. Στο 80′ με τον Θωνιάτη (1 – 0) και στο 85′ με τον Πη (2 – 0). Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ με τον Παραστατίδη στις καθυστερήσεις (2 – 1).

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Πατσιαούρας (Παγώνης, Δημόπουλος)

ΔΙ.ΑΣ: Τσαραπατσάνης, Μαριάς, Ιωαννίδης, Τσιπιζίδης (56′ Συνεσίου), Μποϊλής (70′ Χατζηφούντας), Χατζηβασίλης, Φονσέκα, Χατζησουλειμάν (70′ Πης), Δρόσος (70′ Θωνιάτης), Βλαντιμίροφ, Μαργαρίτης
ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Παπαβεργής, Πάπα, Κιλασίν Κ. (65′ Αυγέρης), Δράμη, Κιλασίν Χ, Σαλαμαστράκης, Νασόπουλος, Ζαγκότσας (77′ Λόης), Παραστατίδης, Νταλάινι (82′ Ντούπης), Κόνομη