Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Νίκες για τα κορίτσια, έχασαν οι άνδρες

Νίκες για τα κορίτσια, έχασαν οι άνδρες

0
telxinida ginaikes

Η κακή εμφάνιση των ανδρών, το Σάββατο το βράδυ στο Βενετόκλειο, με τα πολλά λάθη σε άμυνα και επίθεση έφεραν την ήττα από τον Φοίνικα κάτι όμως δε στερεί από την Τελχινίδα την κατάκτηση της 2ης θέσης στη κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣΠ Φοίνικας 1-3 σετ σε 95΄(17-25 σε 22΄, 23-25 σε 25΄, 25-15 σε 17΄ και 22-25 σε 21΄)
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιχάλης Γεράκης, Αλμπάν Τερζίου, Μιχάλης Τσιμισίρης, Στέλιος Χαρισίδης, Νίκος Τρούμπας, Στέλιος Χαριστής (λ), Ντάνιελ Σίμου, Νίκος Τυροβούζης και Αντώνης Χατζηγεωργίου.
Φοίνικας: (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου): Νίκος Πότσου, Γιώργος Μπακάλης, Γιώργος Γιακουμάρος, Αστέριος Καριώτης, Νίκος Τζανουδάκης, Σταμάτης Χίου, Γιώργος Ανδρέου, Ιωάννης Παπασωτήρης, Λοΐζος Παπακωνσταντίνου, Δημήτρης Κώτης, Μ. Ανθής και Δημήτρης Σαρικάς (λ).
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Νίκος Χατζησταυρίδης, Κων/νος Τζάνος και Ανθούλα Δόση.
Κορασίδες:
Μετά την άνετη νίκη των κορασίδων απέναντι στον άπειρο Φοίνικα με 3-0 και την ολοκλήρωση του 1ου γύρου του πρωταθλήματος κορασίδων όλα δείχνουν ότι ο τίτλος θα κριθεί στον αγώνα της Τελχινίδας με τον ΑΟ Αθλοπαιδιών στη Ρόδο (στην Κω, η τοπική ομάδα είχε νικήσει με 3-2 σετ).
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-0 σετ σε 54΄(25-6 σε 17΄, 25-12 σε 22΄και 25-10 σε 15΄)
Τελχινίς: (Μιχάλης Τσιμισίρης) Φαμπιόλα Τερζίου, Ντιλέκ Χουσεΐν, Ζέτα Παπαδοπούλου, Νικολέτα Αμορανίτη, Αγγελίνα Κώτη, Ραφαηλία Κουφομανώλη, Χριστίνα Παπαδοπούλου, Δέσποινα Καραγιάννη, Αλεξία Αργυράκη, Ραφαέλα Κωσταρά, Ανθή Γκίκα και Εύη Μανωλάκη (λ).
Φοίνικας: (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου): Μ. Μουζουράκη, Ε. Αρχαγγελίτη, Δ. Κουκιά, Κ. Χατζηβάσιλα, Ζ. Γιορδαμνή, Π. Κάλφα και Μ. Πίπου.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Νίκος Χατζησταυρίδης και η Μαρίνα Μάντζιου.
Παγκορασίδες:
Με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα παγκορασίδων οι μικρές της Τελχινίδας.
Χρειάστηκαν 5 σετ για να κάμψουν την αντίσταση του Ροδίων Άθλησις που αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ κατάφερε να πάρει τα δύο επόμενα και να διεκδικήσει με αξιώσεις τη νίκη.
ΡΣΦΠ Τελχινίς – Ροδίων Άθλησις 3-2 σετ σε 108΄(25-14 σε 22΄, 25-21 σε 22΄, 14-25 σε 22΄, 16-25 σε 22΄και 15-06 σε 20΄)
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Ειρήνη Γεράκη, Ανθή Γκίκα, Στέλλα Ζέρβα, Δέσποινα Καραγιάννη, Ραφαηλία Κουφομανώλη, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Εύη Μανωλάκη, Χριστίνα Παπαδοπούλου, Βάλια Παπαδοπούλου, Ειρήνη Παπαναστασίου, Μελίνα Τερζή, Αριέτα Τερζίου, Άντα Φωτεινού και Νικολέτα Φώτη.
Ροδίων Άθλησις: (Βασίλης Προδρομίδης): Ε. Σταυρούλη, Χρ. Σωτηρίου, Α. Ευθυμίου, Μ. Παπαβασιλείου, Φ. Μάγκου, Α. Ντέμο, Κ. Ευθυμίου.
Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαίρη Παπαδούλη, ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Νικολέτα Κρίτσα.