Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

0

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Ευκλής και Ασπίδα Σαλάκου οι οποίοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Αγίου Σουλά. Οι «πράσινοι» μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους στα πρώτα 30 λεπτά περίπου. Από εκεί και πέρα όμως, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και όχι απλά ισορρόπησαν αλλά κατάφεραν πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο να πάρουν κεφάλι στο σκορ με κοντινή κεφαλιά του Μάχλη ( 0 – 1). Στην επανάληψη η Ασπίδα συνέχισε να παίζει καλύτερα αλλά σταδιακά οι παίκτες του Γιώργου Ξύπα ανέβασαν στροφές και από τα μισά του δευτέρου ημιχρόνου και μετά κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους. Στο 85’ κατάφεραν να φθάσουν στην ισοφάριση με ένα πολύ όμορφο απευθείας φάουλ από τον Σιαναβέλη ( 1 – 1).

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Πλάτσης (Καραγιάννης, Ζαχαριάδης)

ΕΥΚΛΗΣ: Μαριεττής, Κώστας, Ούγιανικ (90’ Αναγνώστου), Σιαναβέλης, Κουλουμπράκης, Αγγελής (60’ Κρομμύδας), Καμπούρης, Χειμωνέττος, Θεοδοσίου, Κουντουράκης, Καρπάτσης
ΑΣΠΙΔΑ: Στεργενάκης, Γιορδαμνής (61’ Δανελάκης), Ζαμαντάκης, Σπάτα, Καρτάλης (55’ Χατζηκαλημέρης), Συρράκος ,Κυριακάκης, Παπαστεργής (28’ λ.τ. Κεβάνι), Κώστας (72’ Χειμωνέττος), Παπαγεωργίου, Μάχλης