Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

0
bala terma

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 αναδείχθηκαν Άγιος Γεώργιος και Ασπίδα Σαλάκου σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Μαλώνας. Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο επιθετικοί και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με σκόρερ τον Τσαλίκη (με πλασέ) στο 27’). Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και έφθασαν στην ισοφάριση στο 75’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κόπελλου. Το πέναλτι κέρδισε ο ίδιος όταν ανατράπηκε από τον Σαράντη στην μεγάλη περιοχή.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε η Φιλιππάκου (Βλάχος, Ροδίτης)
ΆΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Ναούμ, Γεωργάς, Χατζημανώλης, Σακελλάρης, Χατζησταμάτης, Γκίνος, (66’ Τσακίρης) Πονιάς, Ντύρος Σ. (62′ Ρούφας), Κολιού, Μπέρδης (55’ Κόπελος), Ντύρος Π.
ΑΣΠΙΔΑ: Αξιώτης, Αρφαρας, Γιορδαμνής, Ζερβός, Στούρης, Παστός, (45′ λ.τ. Μπιλιάς) Καρασάββας, Σαράντης, Τσαλίκης, Εξαδάχτυλος, (65′ Σιφωνιός), Κόκκαρης