Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Με λυτρωτή τον Τσελεπίδη

Με λυτρωτή τον Τσελεπίδη

0
4
Ο Τσελεπίδης ήταν ο λυτρωτής του Άρη Αρχαγγέλου. Επτά λεπτά πριν από το φινάλε του αγώνα πέτυχε το νικητήριο γκολ (2 – 1) και χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του. Οι φιλο0ξενούμενοι μετά τη νίκη επί του ΑΕΡΑ, μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με ανεβασμένη ψυχολογία και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, έχοντας την υπεροχή στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη όμως, οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και όχι μόνο έφθασαν στην ισοφάριση αλλά πίεσαν πάρα πολύ για να πετύχουν και ένα δεύτερο τέρμα.
Τα γκολ
Στο 8’ ο Κάργας με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους (0 – 1)
Στο 54’ ο Καμπούρης ανέτρεψε τον Τσελεπίδη μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Ξύπας κάνοντας το 1 – 1.
Στο 83’ ο Τσελεπίδης με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής πέτυχε το 2 – 1
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Βαγγέλης Κατσιδώνης (Στέργος Γιακουμάκης, Χρήστος Κασιώτης)
ΑΡΗΣ: Βαρέλης, Ξύπας, Μάκρας, Τσελεπίδης, Λαμάι, Γκίσο, Παπαοικονόμου, Χατζηνικόλας (78’ Μαγιόγλου), Μαρκόπουλος (85’ Γιωργάς), Λαμπριανός, Κοτσίκος (88’ Θρήσκος)
ΑΣ ΧΑΛΚΗΣ: Φραγκάκης, Σπύρου, Καμπούρης, Φωτιάδης, Μπιζάτης, Ψαρράς, Κάργας, Νασόπουλος, Γουλόπουλος (52’ Ντούπης), Τσιμπιζίδης (68’ Παλάζης), Καβουκλής (71’ Παπαλαζάρου)