Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Με “αγγλικό” σκορ η Κύπρος!

Με “αγγλικό” σκορ η Κύπρος!

0
kipros ippotes fasi

Με τον καλύτερο τρόπο <<έκλεισε>> η χρονιά για την ομάδα της Κύπρου αφού επικράτησε με 5-2 του Εθνικού Αρχίπολης στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων , στο πλαίσιο της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας.
Πολύ δυνατά μπήκαν οι γηπεδούχοι στο ματς και μόλις στο 2΄ ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με ατομική προσπάθεια του Νίκα. Επτά λεπτά αργότερα και συνεχίζοντας το ίδιο δυναμικά η Κύπρος έκανε το 2-0 με τον Καρτάλη για να έρθει στο 17΄ και πάλι ο Νίκας να γράψει το 3-0. Στο 38΄ο έμπειρος επιθετικός πέτυχε χατ τρικ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4-0 για την ανάπαυλα. Στην επανάληψη η ομάδα του Μανώλη Βασιλειάδη έριξε στροφές, κάτι που το εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι μειώνοντας 4-2. Αρχικά στο 48΄ο Αφαντενός μετά από πάσα του Κρεκούκια έκανε το 4-1 και στο 60΄ο Βαρέλης με πλασέ το 4-2. Το τελικό 5-2 διαμορφώθηκε στο 74΄με ωραίο πλασέ του Ροδίτη.
Διαιτήτευσε ο κ. Παπαγιαννίδης (Σαρρής, Τσιβιτης)
ΚΥΠΡΟΣ: Δραγατάκης(65΄λ.τ.Πεστλίκης), Τσίρκος, Αγγελίδης(65΄Ροδίτης), Παναγιώτου, Βασιλείου(34΄λ.τ.Γκλάβας),Τσακμακίδης, Καρπαθάκης, Κιάρι, Καραπάντζος, Νίκας, Καρτάλης
ΕΘΝΙΚΟΣ: Ζααλούκ, Χατζηνικόλας, Κουφός, Κουτσουμπάρης, Μπεγκάσι, Μαυριός, Αφαντενός, Γιαννιού, Κρεκούκιας,Βαρέλης, Σαββακης