«Μάλλον ήταν σε άλλο γήπεδο!»

2
oraiopoulos

Ανακοίνωση διαμαρτυρίας κατά την διαιτησίας του Μάριου Ωραιόπουλου, πριν καν ολοκληρωθεί το παιχνίδι της με τον Αντίμαχο στην Κω, εξέδωσε η διοίκηση του ΑΕΡΑ. Στο κείμενο αναφέρονται τα εξής:
«Το δ.σ. του ΑΕΡΑ αισθάνεται την ανάγκη κατά την διάρκεια του αγώνα με τον Αντίμαχο να ανακοινώσει τα εξής: Ο κ. Ωραιόπουλος και οι «βοηθοί» του μάλλον πρέπει να είναι σε άλλο γήπεδο. Στο 1ο γκολ της ομάδας του Αντίμαχου, ο τερματοφύλακας μας Τύρελης πιάνει τη μπάλα σταθερά και ο παίκτης του Αντίμαχου του παίρνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια του με το χέρι του. Οι δυο «βοηθοί» συνεχώς σηκώνουν ανύπαρκτα οφσάϊντ. Σχεδόν με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο ποδοσφαιριστής της ομάδας Αντώνης Καππάκας αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα άνευ λόγου και αιτίας. Δυο λεπτά νωρίτερα, ο Γιώργος Τριχιάς έφευγε μόνος του προκειμένου να σκοράρει και ο Γκουνετλίτσας τον ανέτρεψε σε προφανή θέση για γκολ και ο διαιτητής δεν έδωσε έστω φάουλ. Την ώρα που το σκορ ήταν 4 – 1, ο διαιτητής καταλόγισε ανύπαρκτο υπέρ μας πέναλτι. Ο ποδοσφαιριστής Λευτέρης Κανάτας, πλάσαρε τον τερματοφύλακα θέλοντας να αστοχήσει και αυτός άφησε επιδεικτικά να καταλήξει στα δίχτυα. Στα φετινά παιχνίδια έχουμε αδικηθεί πάρα πολύ, ειδικά στο παιχνίδι με τον ΑΟ Δικαίου στ’ Αφάντου κα είναι η δεύτερη φορά που αναγκαζόμαστε να βγάλουμε ανακοίνωση. Ελπίζουμε να μην επανέλθουμε. Κάποια στιγμή πρέπει να προστατευτούν και οι ομάδες της Ρόδου που πηγαίνουν στα γειτονικά νησιά».