Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Λευκή ισοπαλία στο Πυλί

Λευκή ισοπαλία στο Πυλί

0
4
Απολαμβάνει τη θέα της κορυφής ο Απόλλων Κ. μετά την λευκή ισοπαλία  του Ιάλυσου στο Πυλί επί του Δικαίου.
Aχίζει να αναφέρουμε ότι και οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με σημαντικές απουσίες στο ρόστερ τους και ενώ όλοι πίστευαν ότι ο Ιάλυσος θα φύγει από την Κω με τη νίκη (ακόμα και οι ίδιοι οι γηπεδούχοι το φοβόντουσαν) τελικά ανέτρεψαν κάθε προγνωστικό και έμειναν ισόπαλες 0-0. Αναλυτικά το παιχνίδι όπως το μεταδόθηκε live  από το giafkasports:

Το φιλμ του αγώνα

10′ Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα δέκα λεπτά,χωρίς καμία φάση οι δύο ομάδες.
15′ Σουτ του Αλή Ογλου από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε σταθερά στη δεξιά του γωνία ο Καραμούτας.
24′ Ο Χατζηφούντας Μ. έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με τον Κεφάλα να μπλοκάρει εύκολα στην αριστερή του γωνία.
28′ Ωραία ατομική ενέργεια από τον Παφιάκη που μπήκε από δεξιά, δοκίμασε το σουτ από πλάγια θέση με τον Καραμούτα να αποκρούει στην αριστερή του γωνία.
32′ Aπευθείας εκτέλεση φάουλ του Αξιώτη από πλάγια θέση με τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Καραμούτα και στη συνέχεια να απομακρύνεται.
33′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Φονσέκα η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κεφάλα.
41′ Σέντρα του Χατζηφούντα Χ. από δεξιά, η μπάλα κατέληξε στον Πανόπουλο ο οποίος έκανε το σουτ έξω από την περιοχή,με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.
43′ Ο Τσαλαπατάνης δοκίμασε το σουτ από μακριά, η μπάλα κόντραρε στον Χατζηφούντα Μ. και κατέληξε στα δίχτυα του Κεφάλα με τον κ.Πατσιόπουλο να ακυρώνει το γκολ ως οφσάιντ.
45′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Φονσέκα η μπάλα κατέληξε λίγο έξω από το δεξί παραθυράκι του Κεφάλα.
53′ Σέντρα του Συντιχάκη από δεξιά, ο Χατζηφούντας Μ. έκανε το σουτ στη κίνηση αλλά η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και κατέληξε στον Πανόπουλο ο οποίος έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής με τη μπάλα να περνάει άουτ.
61′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Μυλωνά,η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στην αγκαλιά του Κεφάλα.
92′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Παφιάκη στο δεύτερο δοκάρι, ο Πιτσουρδάκης έπιασε τη κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Διαιτητές: Πατσιόπουλος,Κυρίτσης,Γεωργιόπουλος.

Α.Ο Δικαίου:Kαραμούτας,Χατζηφούντας Χ.,Μποϊλής Ζ.,Μουνούχος,
Τσαλαπατάνης,Μυλωνάς,Δραμουντανής,Πανόπουλος (73′ Παπασεβαστός),Συντιχάκης (82′ Τράκας),Φονσέκα,Χατζηφούντας Μ.

Ιάλυσος: Κεφάλας,Μαλλιάκας,Μαριάς,Πιτσουρδάκης,Καρπαθάκης,Κρομύδας,Αξιώτης (87′ Στεργιόπουλος) ,Γαϊτάνος (73′ Ντενκόλλη),Σπάρταλης,Παφιάκης,Αλή Ογλου.