Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Καταιγίδα στην Αρχίπολη

Καταιγίδα στην Αρχίπολη

0
4
«Καταιγιστικός» ήταν ο Εθνικός χθες στην Αρχίπολης, καθώς συνέτριψε με 7-2 τον Ορφέα, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας. Το σκορ άνοιξε για τον Εθνικό στο 25ο λεπτό ο Πάλλας, για να ακολουθήσει «βροχή» από γκολ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Λυριστής με σουτ σημείωσε το 2-0, ενώ ο ίδιος παίκτης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ «έγραψε» το 3-0. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, ο Κουκουτσέλας με ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 4-0 για την ομάδα του. Το «σκηνικό» δεν άλλαξε στην επανάληψη, όπου και πάλι ο Εθνικός ήταν αυτός που σκόραρε με την κεφαλιά του Γ. Τσακίρη για το 5-0 (50’), για να έρθει ο Λυριστής στο 60’ και να πετύχει χατ τρικ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 6-0. Ο Ορφέας μείωσε με τον Χριστοφόρου στο 75’, όμως ο Κουκουτσέλας με το δεύτερο του τέρμα έκανε το 7-1 στο 80’. Το τελικό 7-2 σημείωσε στο 88’ ο Αστυπαλίτης.
Δεν αντιμετώπισε προβλήματα ο διαιτητής κ. Παπαγιαννίδης (Γιακουμάκης, Ντόκος).
Εθνικός Αρχίπολης: Ηλιάδης (55’ Στελλάς), Παπανθύμου, Μπάρτζος, Κ. Τσακίρης, Πάλλας (65’ Μπότσης), Μακαρούνας, Γιαννίκος, Λυριστής, Κουκουτσέλας, Φλεβάρης (46’ Γ. Τσακίρης), Μπαιρακτάρης
Ορφέας: Μπούζι, Λεβέντης, Ελευθερίου, Λιάνι (60’ Τόσκα), Προβιάς (46’ Γιοβάνι), Φλώρος, Βολονάκης, Πολυχρόνης, Ροδίτης, Χριστοφόρου, Αστυπαλίτης