Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ισοπαλία στη Νίσυρο

Ισοπαλία στη Νίσυρο

0
polivotis

Ισόπαλο με σκορ 1 – 1 τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα στον Πολυβώτη και τον Άγιο Ισίδωρο που έγινε στο γήπεδο της Νισύρου στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όπου είχαν την υπεροχή και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Θα μπορούσαν μάλιστα να είχαν σημειώσει και ένα δεύτερο τέρμα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους, πέτυχαν γρήγορα την ισοφάριση και δημιούργησαν τις προϋποθέσεις για να πετύχουν και ένα δεύτερο τέρμα. Από τη μία όμως ο νεαρός Καραγιάννης ο οποίος έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία (έστειλε τη μπάλα άουτ εξ’ επαφής), και από την άλλη τα δοκάρια (δυο σουτ του Φωτεινή στο κάθετο) αλλά και ο τερματοφύλακας του Άγιοι Ισιδώρου Φωτεινής που είχε καλή απόδοση, κράτησαν τον βαθμό για τους φιλοξενούμενους .
Στο 30’ ο 15χρονος και πολλά υποσχόμενος Διακοπαρασκευάς με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0 – 1.
Στο 50’ ο Φωτεινής εκτέλεσε φάουλ, ο συνονόματος του Αγίου Ισιδώρου απόκρουσε και ο επερχόμενος Κουκουβίνος από κοντά πέτυχε το 1-1.
Διαιτητής ήταν ο Διακοφιλιππής (Γεωργάς, Αχιολάς)
ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ: Κετσές, Ντάτης, Χαρτοφύλλης Νίκος, Χαρτοφύλλης Προκόπης (70’ Κυπραίος), Κουκουβίνος, Καρακωνσταντίνος, Σβύνος, Κάκιας (60’ Καραγιάννης, 82’ Ορσάρης), Φωτεινής, Σταυριανός, Χασαπλαδάκης
ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ: Φωτεινής, Γεωργάς, Καλαεντζής, Δημητράκης, Σάββενας Μανώλης, Βονάκης, Γιακουμής (65’ Σάββενας Κώστας), Γεωργαλής, Κιαουρτζής (77’ Κουρδουνάκης Κώστας), Διακοπαρασκεύας, Χαρτοφύλλης
-Η διοίκηση του Αγίου Ισιδώρου επιθυμεί να ευχαριστήσει και δημόσια τον Πολυβώτη Νισύρου και ιδιαίτερα τον πρόεδρο Στέλιο Φωτεινή για την άψογη φιλοξενία και υπόσχεται να ανταποδώσει στο παιχνίδι του δευτέρου γύρου