Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ισοπαλία στ’ Αφάντου

Ισοπαλία στ’ Αφάντου

0

Ισόπαλοι με σκορ 2 – 2 αναδείχθηκαν ΑΕΡΑ και ΑΟ Πυλίου σε σημερινό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του πρώτου στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας. Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου με τους γηπεδούχους να έχουν καλύτερο ρυθμό στην επανάληψη. Το σκορ άνοιξε στο 8’ ο Δρόσος με δυνατό σουτ από καλό σημείο ( 0 -1). Μάλιστα στο 21’ οι Κώοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Μποϊλή το οποίο όμως ακυρώθηκε μετά από λίγη ώρα (και ενώ αρχικά είχε κατακυρωθεί) μετά από υπόδειξη του «βοηθού» Μανώλη Κόττορου και τον ΑΟ Πυλίου να διαμαρτύρεται. Στο 52’ ο ΑΕΡΑ ζήτησε πέναλτι μετά από μαρκάρισμα του Νικήτα στον Μαθιό αλλά ο διαιτητής Δημήτρης Ατσικνούδας άφησε το παιχνίδι να συνεχιστεί κανονικά. Πέναλτι υπέδειξε δυο λεπτά αργότερα μετά από μαρκάρισμα του Συντυχάκη στον Μαθιό. Απέβαλλε μάλιστα με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον παίκτη των φιλοξενούμενων. Το εκτέλεσε ο Ρούσσος ο οποίος έκανε το 1 – 1. Στο 82΄ο Γκινής με πλασέ έκανε το 2 – 1 αλλά στο 90’ ο Στεφανίδης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2 – 2.