Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Γεωργαλλή, εσύ σούπερ σταρ!

Γεωργαλλή, εσύ σούπερ σταρ!

0
georgalis antonis

Με τον Αντώνη Γεωργαλλή να σημειώνει τα έξι (!) από τα επτά γκολ της ομάδας του, ο Κλεάνθης Παραδεισίου πέρασε νικηφόρα με το εντυπωσιακό 7 – 4 από το γήπεδο Αφάντου σε ένα παιχνίδι αποθέωση του επιθετικού ποδοσφαίρου. Οι άμυνες και των δυο ομάδων παρουσίασαν αρκετά προβλήματα και τελικά κέρδισε η ομάδα που μπόρεσε να είναι καλύτερη επιθετικά. Αυτή ήταν σίγουρα ο Κλεάνθης Παραδεισίου ο οποίος είχε σε πολλά κέφια τον Γεωργαλλή που απέδειξε για μια ακόμα φορά ότι αποτελεί ένα πολύ μεγάλο κεφάλαιο για το τοπικό μας ποδόσφαιρο. Ο ΑΕΡΑ άνοιξε το σκορ στο 9′ με τον Κιόττου αλλά στο 11′ ο Γεωργαλλής με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ισοφάρισε σε 1 – 1. Στο 17′ ο Καρίκης προσπάθησε να διώξει τη μπάλα με κεφαλιά αλλά αυτή κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του και έτσι με αυτογκολ έγινε το 2 – 1. Στο 27’΄ο Γεωργαλλής με πλασέ έκανε το 2 – 2 και στο 44′ ο Κιόττου με πλασέ πέτυχε το 3 – 2, σκορ με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Στο 50΄ ο Μαλλιάκας με κεφαλιά πέτυχε το 4 – 2 και από εκεί και πέρα άρχισε η μεγάλη αντεπίθεση για τον Κλεάνθη ο οποίος σημείωσε πέντε γκολ! Στο 52′ ο Γεωργαλλής μείωσε από κοντά σε 4 – 3 και στο 66′ ο ίδιος παίκτης με νέο πλασέ ισοφάρισε σε 4 – 4! Στο 70′ ο Καρίκης με σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 4 – 5 και ακολούθησαν άλλα δυο γκολ του Γεωργαλλή με πλασέ. Στο 84′ και στις καθυστερήσεις; του αγώνα. Έτσι έγινε το 4 – 7!
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Δουλγέρης.
ΑΕΡΑ: Τσβετκόφσκι, Κασιώτης, Μαλλιάκας, Κατσαρής, Λαουδίκος (61′ Τομάζος), Πλύγκος, Επιφάνης, Κιόττου, Καντιμοίρης (73′ Πάλλας), Νικολής (78′ Μασάδο), Τριχιάς
ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Καστανάκης (46′ λ.τ. Χειμωνέττος), Δαλκίδης, Καρίκης, Γιαννίκος, Αλεξανδρίδης, Γεωργαλλής, Σκόρπος (75′ Μπαγιολάρι), Θεοδωρακόπουλος, Γρηγοριάδης, Δραγάτης (81′ Φράνκο), Γιατσάτσος