Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Football League: 4×4 για Βέροια και Καβάλα, μόνος πρώτος ο Ιάλυσος

Football League: 4×4 για Βέροια και Καβάλα, μόνος πρώτος ο Ιάλυσος

0

Στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League, για τον Βόρειο Όμιλο Καβάλα και Βέροια συνέχισαν με το απόλυτο των νικών (τέσσερα στα τέσσερα), ενώ στον Νότιο Όμιλο ο Ιάλυσος βρέθηκε μόνος πρώτος και αήττητος!

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

H Επισκοπή υποδέχθηκε την Καλλιθέα με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες χωρίς σκορ (0-0).  Το Αιγάλεω χάρη σε γκολ του Μπαρμπαρούση στο 56ο λεπτό νίκησε με το ισχνό 1-0 τον Ασπρόπυργο, που δεν λέει να «σηκώσει» κεφάλι (τέσσερις ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές). Τέλος η Νίκη Βόλου, που αποτελεί από τα  «βαριά» ονόματα της κατηγορίας, «κόλλησε» στο 0-0 με τον Αστέρα Βλαχιώτη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της τέταρτης αγωνιστικής:

Αιγάλεω – Ασπρόπυργος 1-0 (56′ Μπαρμπαρούσης)
Ρόδος – Καλαμάτα 0-0
Ιάλυσος – ΑΣ Σαντορίνης 1-0 (62′ Χατζησάββας πέναλτι)
Αστέρας Βλαχιώτη – Νίκη Βόλου 0-0
ΑΟ Επισκοπής – Καλλιθέα 0-0

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

«Καβάλα» στο άλογο είναι η Καβάλα που επικράτησε εντός έδρας με 3-0 του Πιερικού και συνέχισε με το απόλυτο των νικών (τέσσερα στα τέσσερα) στο πρωτάθλημα. Τα γκολ σημείωσαν στο δεύτερο ημίχρονο, οι Αδαμάκης (47’, 83’) και Στίκα (49’) και οι «αργοναύτες» έφτασαν στην νίκη επί του Πιερικού, που αγωνίστηκε με δέκα παίκτες από το 63ο λεπτό και μετά λόγω κόκκινης κάρτας στον Γιαλαμίδη. Ασταμάτητη είναι και η Βέροια, που με την εντός έδρας νίκη κόντρα στον Αλμωπό, φτάνοντας και εκείνη στο απόλυτο των νικών. Μεγάλο «διπλό» πανηγύρισε ο Πανσερραϊκός στην Κοζάνη, κόντρα στην ΑΕΠ Κοζάνης με δύο γκολ του Πράντο. Επίσης, ο Ολυμπιακός Βόλου με γκολ του Παπαδημητρίου υποχρέωσε τον Απόλλων Πόντου στην τέταρτη ήττα του σε ισάριθμα ματς. Τέλος Θεσπρωτός και Τρίγλια «κόλλησαν» στο απόλυτο μηδέν.