Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 “Έσπασε” και το αήττητο του Λεβαδειακού, μόνος πρώτος ο Ιωνικός

“Έσπασε” και το αήττητο του Λεβαδειακού, μόνος πρώτος ο Ιωνικός

0

Αήττητο ήταν και πάει για τον Λεβαδειακό. Η ανώτερη Παναχαϊκή επικράτησε 2-0 εντός έδρας του Λεβαδειακού και ανέβηκε στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξε ο Αραβίδης στο 51ο λεπτό με πέναλτι, ενώ στο 71’ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Μόνος πρώτος στην κορυφή ο Ιωνικός, καθώς εκμεταλλευόμενος το «στραπάτσο» του Λεβαδειακού, νίκησε εντός έδρας τον Καραϊσκάκη Άρτας με 2-0, έφτασε τις πέντε νίκες στο πρωτάθλημα (τέσσερις σερί), στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της SuperLeague 2.

Ενώ έπαιξε με δέκα παίκτες τελικά επικράτησε χάρη στα γκολ για την ομάδα της Νίκαιας που σημείωσαν οι Ματίας Κάστρο στο 48ο λεπτό και στο 80′ ο Νιάσε που πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Ιωνικού γράφοντας το τελικό 2-0.

Το γήπεδο της Φιλιππούπολης, καλύφθηκε με τουλάχιστον 15 πόντους χιόνι κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα να παρθεί η απόφαση για την οριστική αναβολή του αγώνα.
Όπως ενημέρωσε η διοργανώτρια αρχή με ανακοίνωση που εξέδωσε, «λόγω των δυσμενών συνθηκών που οφείλονται στην αυξανόμενη, διαρκή και έντονη χιονόπτωση η οποία σύμφωνα και με το μετεωρολογικό δελτίο θα συνεχίσει να υφίσταται και αύριο Δευτέρα 15/02/2021, ο αγώνας που είχε προγραμματιστεί να διεξαχθεί σήμερα 14/02/2021, στο γήπεδο Φιλιππούπολης στις 14:45 μ.μ., ανάμεσα στις ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας – ΠΑΕ Δόξα Δράμας 2017 αναβλήθηκε».
Τέλος στο «Παγκρήτιο» στάδιο ο Εργοτέλης υπέταξε τον Διαγόρα με 2-0.