Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Επέστρεψε στις νίκες ο Ποσειδώνας!

Επέστρεψε στις νίκες ο Ποσειδώνας!

0
poseidonas karpathou

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε ο Ποσειδώνας Καρπάθου (μετά την ήττα από τον Ευκλή) αφού νίκησε εύκολα με 3-0 τον Ροδιακό εντός έδρας, σε παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής της Β΄Κατηγορίας (2ος όμιλος). Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την προτοβουλία των κινήσεων και στο 28΄ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με τον Σώζο για το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι Καρπάθιοι μπήκαν αποφασισμένοι να <<καθαρίσουν>> το ματς και στο 56΄ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Βασειλιώτη (μετά από ωραία σέντρα του Κρέτση). Στη συνέχεια η εικόνα του αγώνα παρέμεινε ως είχε και στο 79΄ ο Καράλης με ωραίο σουτ έγραψε το τελικό 3-0.
Διαιτήτευσε ο κ. Αντωνάς (Σάββενας, Διακοφιλιππής)
Η συνθέση του Ποσειδώνα:
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Γαλανης, Σπανος Γ., Χριστοπουλος, Καραγιαννακης, Βογιατζιδακης(46΄Κρέτσης), Παύλου, Καραλης(84΄Τσάμης), Σπανος Μ., Βασειλιωτης(68΄Μαντικός), Σώζος, Βιλανουτση