Αρχική Εφηβικό Επανήλθε γρήγορα στις νίκες

Επανήλθε γρήγορα στις νίκες

0

Οι Έφηβοι του Ευκλή άφησαν πίσω τους την ήττα από τον Διαγόρα περνώντας νικηφόρα από τα Μάσαρη

Σε εύκολη υπόθεση εξελίχθηκε η νίκη για τον Ευκλή Σορωνής στο εκτός έδρας παιχνίδι που έδωσε στα Μάσαρη. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 4 – 0 του τοπικού Αστέρα και έτσι επανήλθαν γρήγορα στις επιτυχίες μετά την ήττα από τον Διαγόρα την περασμένη Τετάρτη στο Ενωσιακό γήπεδο.
Ο Αστέρας ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα ωστόσο όσο περνούσε η ώρα ο Ευκλής έβρισκε τα πατήματα του και μετά τα μισά του ημιχρόνου απέκτησε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα της Σορωνής κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και «σφράγισε» τη νίκη της.

Σημειώνεται ότι στον πάγκο των Εφήβων του Ευκλή ήταν σήμερα ο Θεόδωρος Παπαβασιλείου ο οποίος αντικατέστησε τον Μανώλη Μωραϊτη που για προσωπικούς λόγους βρίσκεται εκτός Ρόδου για μερικές ημέρες.