Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Έλαμψε ο Πάπα!

Έλαμψε ο Πάπα!

0
papa viktor

Με τον Πάπα να κάνει ότι θέλει και να σημειώνει χατ τρικ μέσα σε έντεκα λεπτά, ο Αστέρας Παστίδας πέρασε νικηφόρα από τα Μάσαρι, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 4 – 1 και παίρνοντας έτσι την πρόκριση για την επόμενη φάση της διοργάνωσης. Ο Πάπα έκανε …πάρτι στα πρώτα λεπτά και μέχρι το 11’ είχε κάνει το σκορ ήδη 0 – 3. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και μείωσαν πριν το 20’ όμως οι παίκτες του Κώστα Πάττα σημείωσαν άλλο ένας τέρμα πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και «καθάρισαν» τον αγώνα. Στην επανάληψη, το παιχνίδι είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα.