Αρχική Αθλητικά νέα Έκαναν πάρτυ τα κορίτσια του Σταυρού Καλυθιών!

Έκαναν πάρτυ τα κορίτσια του Σταυρού Καλυθιών!

0

Για την 2η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας των Γυναικών η ομάδα του Σταυρού Καλυθιών πήρε μια ευρεία νίκη με σκορ 10 – 1 (!) επί του Παιανιακού, στο γήπεδο του! Στο πρώτο ημίχρονο ο Σταυρός έχασε κλασσικές ευκαιρίες και 3 δοκάρια (2 από την Κουφάλλη και 1 από την Φλεβάρη). Το σκορ για το 1ο ημίχρονο ήταν 1-4, και στο 2ο ημίχρονο τα κορίτσια του Γιάννη Τζουανάκη σημείωσαν άλλα 6 τέρματα!

Χατ τρικ πέτυχε η Παρασκευή Κουφάλλη, 4 γκολ σημείωσε η Φρόσω Κωνσταντίνου και από ένα γκολ σημείωσαν: η Μανωλακούδη Τσαμπίκα, η Φλεβάρη Παναγιώτα και η Ταχραμάνη Ελισάβετ.

Αρχηγός της ομάδας ήταν η Ελισάβετ Ταχραμάνη!

Σύνθεση : Βασιλειάδου (45′ Ζουγανέλη) , Μάστορα , Μαλλιάκα , Γκρέκου (60′ Πενταράκη ) , Καναβάκη , Βογιατζή , Κωνσταντίνου (60′ Παππά) , Κουφάλλη (65′ Γαιτάνου) , Ταχραμάνη , Μανωλακούδη , Φλεβάρη

Παράλληλα ο Σταυρός Καλυθιών με ανακοίνωση του ευχαριστεί την ομάδα του Παιανιακού για την φιλοξενία! Η ανακοίνωση της ομάδας: «Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα του Παιανιακού για την άψογη φιλοξενία !!»