Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Είχε την ουσία ο Κλεάνθης!

Είχε την ουσία ο Κλεάνθης!

0

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης ο Κλεάνθης κατάφερε να πάρει το τρίποντο κόντρα στο Αστέρα Μασάρων αφού τον κέρδισε με 2-0 στο Παραδείσι.
Στο ξεκίνημα οι φιλοξένουμενοι μπήκαν πιο δυνατά και στο 16΄ έχασαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν, όταν ο Πάττας αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Στη συνέχεια οι «ροσονέρι» ισορρόπησαν και μάλιστα λίγο πριν την ανάπαυλα (44΄) πήραν «κεφάλι» στο σκορ με τον Γκινή.
Στην επανάληψη οι Παραδεισιώτες ήταν σαφώς πιο βελτιομένοι έχοντας καλή κυκλοφορία της μπάλας αλλά και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Τελικά με το γκολ – πέναλτι του Λυριστή στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης «κλείδωσαν» την υπόθεση νίκη.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Κυρίτσης (Δουλγέρης, Λάζος)
ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Καστανάκης, Γιατσιάτσος, Μπαούρης, Μαριάς, Καρίκης, Ποζατζίδης (84’ Γιαννίκος), Πελέκης (89’ Ατσίδης), Αλεξανδρίδης, Γκινής, Πλύγκος (71’ Λυριστής), Καλημέρης
ΑΣΤΕΡΑΣ Μ.: Μήλιος, Διονυσακόπουλος, Κιλασίν Ε., Κιλασίν Χ., Μπαϊρακτάρης, Μαυριός (54’ Δημητριάδης), Κώστας (80’ Φωτάρας), Μίρτσεβ, Βακιάνης (85’ Χατζημανώλης), Λερογιάννης, Πάττας