Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου «Διπλό» στις Φάνες για τον Απόλλωνα!

«Διπλό» στις Φάνες για τον Απόλλωνα!

0
apollon logo

Τη δεύτερη συνεχόμενη του νίκη πανηγύρισε ο Απόλλωνας ο οποίος επικράτησε με 2 – 0 του Ακουσιλάου στις Φάνες και πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του.
Σε όλο το πρώτο ημίχρονο, ο Απόλλωνας είχε την υπεροχή και δεν απειλήθηκε. Ο Ακουσίλαος ανέβηκε στο πρώτο εικοσάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου αλλά είχε μια ανούσια υπεροχή χωρίς να μπορεί να δημιουργήσει κλασική ευκαιρία
Στο 9’ ο Σπαχιού μετά από κάθετη του Μαυρομούστακου με πλασέ έκανε το 0 – 1. Ένα λεπτό αργότερα, ο ίδιος παίκτης από πλάγια θέση έκανε το πλασέ και πέτυχε το 0 – 2
Καλύτεροι των νικητών οι Σπαχιού, Μαυρομούστακος και Κουφάλης. Ο Χυσενάς ήταν διακριθείς για τους γηπεδούχους.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Παπαβασιλείου.
ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ: Ερωτοκριτάκης, Πατάκας (59’ Μπαδιεριτάκης), Τριανταφύλλου, Χειμωνέττος, Χυσενάς, Καβουκλής, Κουντουράκης, Σάββενας, Παπανικολάου, Ατσικνούδας
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Ντάνη, Κυρίτσης, Σταυρής, Σπαχιού (79’ Μανιάς), Μαυρομούστακος, Σίμου,, Γεννημαχλέλης (75’ Κούρτη), Δημητράς (31’ λ.τ. Στάθης), Κουφάλης, Νικολός