Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Δεν μπορεί ο Κολοσσός

Δεν μπορεί ο Κολοσσός

0

Μια ακόμα ήττα που τον βυθίζει και άλλο βαθμολογικά γνώρισε ο Κολοσσός! Οι «θαλασσί» έχασαν και τον …τελικό της παραμονής απέναντι στην Κύμη (εκτός έδρας) με 91 – 86 και πλέον είναι κυριολεκτικά με την πλάτη στον τοίχο. Αν και ο Κολοσσός πήγε καλά στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη τα πράγματα έγιναν εντελώς διαφορετικά με τους γηπεδούχους να έχουν το …μομέντουμ του αγώνα και με κορυφαίους τους Ουάσινγκτον και ΤζεΚουάν έφθασαν τελικά στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 24-27, 49-41, 70-64, 91-86

ΚΥΜΗ (Κουτσός): Τουτζιαράκης 11, Σαγκς 15 (1), Ουάσινγκτον 25 (4), ΤζεΚουάν 19 (4), Ουίλιαμς 2, Πουλιανίτης, Τσιάρας, Μαραγκός 5, Μητσιμπόνας, Καρινιάουσκας 14.
ΚΟΛΟΣΣΟΣ (Νεραντζάκης): Μαυροειδής 14 (10ριμπ.), Δημάκος 14 (1), Ντιγκς 3 (1τρ., 10ριμπ.), Μπράουνινγκ 22 (1), Πίνκστον 18 (1), Γεωργάκης 4, Γεωργαλλής, Τσούπκοβιτς 2, Αγγελάκος, Παπαδάκης, Κάρτερ 9 (1), Λι.