Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Χρυσός» βαθμός από την άσπρη βούλα για τον Κλεάνθη

«Χρυσός» βαθμός από την άσπρη βούλα για τον Κλεάνθη

0

Κλεάνθης και Δόξα Καρδάμαινας έμειναν στην ισοπαλία με σκορ 1-1 σε αναμέτρηση για την 10η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας (Α’ όμιλος). Η Δόξα άνοιξε το σκορ στο 21′ από ωραίο σουτ του Τάλλαρου, για να ισοφαρίσει στο τελικό 1-1 ο Καλημέρης με πέναλτι στο 68′. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο. Αρχικά, στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και μάλιστα πήγαν με το υπέρ τους 0-1 στα αποδυτήρια. Ωστόσο στο δεύτερο μέρος ο Κλεάνθης βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να επιστρέψει στην αναμέτρηση και να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας. Αυτό συνέβη όταν στο 68ο λεπτό, ο Παπαβασιλείου ανέτρεψε τον Καλημέρη μέσα στην περιοχή. Ο διαιτητής Πατσιόπολους έδειξε κατευθείαν την άσπρη βούλα και ο Καλημέρης ευστόχησε δίνοντας «χρυσό» βαθμό στον Κλεάνθη. Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι έψαξαν και την ανατροπή, ωστόσο αυτή δεν ήρθε.

Διαιτητής: ΠΑΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ.

Βοηθοί: ΤΣΕΤΣΟΣ Σ., ΣΑΡΡΗΣ Γ.

Παρατηρητής: ΒΕΛΗΣ ΑΜΒΡΟΣΙΟΣ

Παρατηρητής Δ: ΛΑΜΠΡΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ