Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ασταμάτητος ο Ποσειδώνας!

Ασταμάτητος ο Ποσειδώνας!

0
poseidonas karpathou

Την όγδοη νίκη του σε ισσάρυθμα παιχνιδια πέτυχε ο Ποσειδώνας Καρπάθου επικρατώντας δύσκολα με 1-0 του Απόλλωνα Καλυθιών εντός έδρας, έτσι παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομιλου της Β Κατηγορίας. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δυο ομάδες να έχουν από μια καλή στιγμή, στο 15΄ ο Μαυρομούστακος σούταρε με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ και στο 20΄ ο Σπανός από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να σκοράρει με τον Ροδίτη να είναι σε ετοιμότητα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μετα το 70΄ανέβασαν στροφές και ευτίχησαν να προηγηθούν στο 75΄ με τον Σπανό με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στη συνέχεια οι Απολλωνιστές προσπάθησαν να απαντήσουν αλλά υστερούσαν στην τελική προσπάθεια .
Καλύτεροι για τους γηπεδούχους οι Σπανός και Βιλανούτσης από τον Απόλλωνα οι Κυρίτσης και Σίμου.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ.Πατσιόπουλος(Μαυρουδής,Αντωνάς)

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ:Γαλάνης, Κουτουλο, Σπανός.Γ, Καζίλιερης, Μαντιναος, Παύλου, Βογιατζηδακης, Σπανός.Μ, Βιλανούτσης, Σώζος(28΄Μπάρλος), Μαντικός
ΑΠΟΛΛΩΝ: Ροδίτης, Κυρίτσης, Τσίττας, Στάθης(58΄Ταντίκης),Πασόπουλος, Σπαχιού, Νικολός, Σταυρής, Σίμου, Κουφάλης, Μαυρομούστακος