Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Aντίμαχος …non stop!

Aντίμαχος …non stop!

0
antimaxos

Τρελαίνει κόσμο ο Αντίμαχος! Η νεοφώτιστη ομάδα της Κω, συνέχισε την ανοδική της πορεία κερδίζοντας και μέσα στο Παραδείσι τον Κλεάνθη με 2 – 0 σε παιχνίδι που έγινε σήμερα (Παρασκευή) με το οποίο και άνοιξε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου. Η ομάδα του Γιώργου Σταμάτη αιφνιδίασε στο πρώτο ημίχρονο τους γηπεδούχους οι οποίοι παρά το ότι είχαν την υπεροχή βρέθηκαν πίσω στο σκορ. Σαν να μην έφθανε μάλιστα αυτό για την ομάδα του Ανδρέα Σταύρου, δέχθηκε ακόμα ένα τέρμα σε ένα κρίσιμο σημείο του δευτέρου ημιχρόνου και από εκεί και πέρα τα πράγματα έγιναν εξαιρετικά δύσκολα. Το εντυπωσιακό είναι ότι ο Κλεάνθης είχε τέσσερα (!) δοκάρια αλλά απ’ ότι φαίνεται η μπάλα …δεν ήθελε να μπει…
Τα γκολ
Στο 44’ ο Ντινώρης με κεφαλιά έκανε το 0 – 1 και στο 63’ ο Γ. Συνεσίου με πλασέ από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 0 – 2.
Τα τέσσερα δοκάρια
Στο 21’ ο Νικολός με απευθείας κόρνερ έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο αριστερό δοκάρι του Κιρκούση. Τρία λεπτά αργότερα (στο 24’), ο Γεωργαλλής με απευθείας φάουλ έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο οριζόντιο. Στο 34’ ο Παναγιώτης Σπάρταλης έκανε την κεφαλιά μετά από άστοχη έξοδο του Κιρκούση αλλά για κακή του τύχη η μπάλα σταμάτησε και πάλι στο δοκάρι! Δεν ήταν το τελευταίο όμως καθώς στο 74’ ο ίδιος παίκτης έκανε σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο!
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Λευτέρης Χαρισμανίδης (Μαυρουδής, Μακρής) από τον οποίο έχει παράπονα ο Κλεάνθης. Η ομάδα του Παραδεισίου ζήτησε δυο πέναλτι. Ένα στο 55’ και ένα στο 61’.
ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Χειμωνέττος, Κρομμύδας, Νικολός (60′ Σιέχ), Καρίκης, Παπαδημήτρης, Ισκάς, Σπάρταλης Π, Γεωργαλλής, Μεμοτσέλα, Κούρος (60′ Πολυμένοφ), Ατσίδης

ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ: Κιρκούσης, Καραλιάμης (17 λ.τ Διακαντώνης), Παπαδόπουλος, Συνεσίου Γ., Βακουφτσής (56′ Τσιλιώνης), Ζιώγας, Στρατής, Ζερβός, Ντινώρης, Οικονόμου, Ατσαλάκης