Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Άνετος ο Διαγόρας Βατίου

Άνετος ο Διαγόρας Βατίου

0

‘Ένα ευχάριστο απόγευμα πέρασε στο γήπεδο Βατίου ο τοπικός Διαγόρας. Η ομάδα της νότιας Ρόδου, επικράτησε με 4 – 0 της ΑΕ Κατταβιάς και έτσι πέτυχε τη δεύτερη της συνεχόμενη νίκη φθάνοντας στην 2η θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου. Σημαντική ήταν η συμβολή του πολύπειρου Αλέκου Κακλαμάνου ο οποίος πέτυχε χατ τρικ. Είναι επίσης αξιοσημείωτο το ότι όλα τα γκολ επιτεύχθηκαν στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ενώ η επανάληψη ήταν μια τυπική διαδικασία μιας και τα πάντα είχαν ουσιαστικά κριθεί. Οι γηπεδούχοι έδειξαν …τα δόντια τους από νωρίς μιας και μόλις στο 1′ ο Κακλαμάνος έκανε το 1 – 0 και στο 11′ ο Λαζίδης πέτυχε το 2 – 0. Στο 30′ και στο 40’ ο Κακλαμάνος έκανε το 4 – 0 και παράλληλα χατ τρικ για να “καθαρίσει” έτσι το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο κάνοντας τυπική διαδικασία την επανάληψη.