Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Άνεμος στην Κάλυμνο ο Απόλλωνας!

Άνεμος στην Κάλυμνο ο Απόλλωνας!

0
apollon aris

Σαν …άνεμος πέρασε μέσα από την Κάλυμνο ο Απόλλων Απολλώνων ο οποίος επικράτησε εύκολα του τοπικού Καλυμνιακού με 4 – 1 σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου. Οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν πλήρως το ρυθμό τους στο συντριπτικά μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δίκαια κατέκτησαν τη νίκη. Στο 17′ ο Λολάκης έκανε το 0 – 1 και στο 27′ ο Παπαχριστοδούλου πέτυχε το 0 – 2, που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας πέτυχε άλλα δυο τέρματα. Στο 50′ με τον Λολάκη (0 – 3) και στο 70′ με τον Διακουράκη ( 0 – 4 ). Το τελικό 1 – 4 διαμόρφωσε στο 85′ με πέναλτι ο Καμπούρης.
ΚΑΛΥΜΝΙΑΚΟΣ: Ζερβός, Φράγκος, Κανέλλης, Καμπούρης, Κλάψης, Τσαγκάρης (65′ Χουρδάς), Κλειδαράς, Κάννης, Γ. Τρικοίλης, Κασιώτης, Κοκκινίδης (75′ Σ. Τρικοίλης)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝΩΝ: Ι. Μακαρούνας, Χατζηκυριάκος, Θ. Μπαϊράμης (70′ Πλάτσης), Κυριακάκης, Γεωργίου, Ισκάς, Γεωργαλλής, Κ. Μπαϊράμης (60′ Κυριαζάκος), Λολάκης, Διακουράκης, Παπαχριστοδούλου