Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Αγκαλιά με την πρωτιά η Τελχινίδα

Αγκαλιά με την πρωτιά η Τελχινίδα

0
kleanthis telxinida ginaikes

Ακόμα ένα βήμα για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την 1η θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος πέτυχε η γυναικεία ομάδα της Τελχινίδας η οποία κέρδισε στο κλειστό γυμναστήριο της Κρεμαστής τον Κλεάνθη Παραδεισίου με 3 – 0 σετ. Η νίκη εξελίχθηκε σε μια εύκολη υπόθεση για την ομάδα του Νίκου Τσιντομηνά αν και στο πρώτο σετ τα βρήκε η αλήθεια σκούρα από τις γηπεδούχες. Μετά από αυτή τη νίκη, η Τελχινίδα «έπιασε» τους 18 βαθμούς στην κορυφή της βαθμολογίας και είναι μια ανάσα από την κατάκτηση της πρωτιάς (πρέπει να γίνουν πράγματα και θάματα για να την χάσει δυο αγωνιστικές πριν από το φινάλε).
Τα σετ του αγώνα: 19 – 25 (25’), 16 – 25 (24’), 18 – 25 (25’)
Διαιτήτευσαν οι κ. Λαζαράκης, Πάττας και Τζάνος
ΚΛΕΑΝΘΗΣ (Παπακωνσταντίνου): Γιωργάκη, Τζανουδάκη Μαρίνα, Τσιράκου, Κάππα, Τζανουδάκη Κατερίνα, Ζακίλα, Κατίνα, Χατζηβάσιλα, Πατσάϊ, Σκουφρή
ΤΕΛΧΙΝΙΔΑ (Τσιντομηνάς): Πολυτάτου, Μαθιουδάκη, Σκορδά, Δαουτοπούλου, Κουτζούκη, Βρατσάλη, Μητροπούλου, Γιαννέλη, Λορένζου, Αμορανίτη, Αθανασίου