Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Αγκαλιά με την παραμονή!

Αγκαλιά με την παραμονή!

0
14

Αγκαλιά πλέον με την παραμονή του βρίσκεται ο Απόλλων Απολλώνων ο οποίος κέρδισε στην έδρα του και τον Διαγόρα Βατίου με 1 – 0 και ξέφυγε σημαντικά από τη ζώνη του υποβιβασμού. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο έδειξαν να μπαίνουν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και να επιβάλλουν τον ρυθμό τους. Μετά το 1 – 0, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να γίνουν πιο απειλητικοί και η αλήθεια είναι ότι τα κατάφεραν μιας και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, χωρίς όμως να τα καταφέρουν. Στο πρώτο ημίχρονο η υπεροχή ήταν μοιρασμένη με τον Απόλλωνα πάντως να έχει μια ελαφρά πρωτοβουλία των κινήσεων.
Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Μανώλης Παπαχριστοδούλου με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 58′. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Μιχάλης Μακαρούνας όταν έκανε ένα ωραίο γυριστό σουτ και η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Γιαννακόπουλου μέσα στη μεγάλη περιοχή.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Ι. Μακαρούνας, Χατζηκυριάκος, Γεωργίου (60′ Δημητρόπουλος), Μ. Μακαρούνας (80′ λ.τ. Μπαϊράμης), Σκούμπρος, Κυριακάκης, Λαθούρης, Διακουράκης, Λολάκης, Γιαννακόπουλος (70′ Γεωργαλλής), Παπαχριστοδούλου
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ: Ζωγράφος, Γιαννακόπουλος, Πιτσουρδάκης, Θεοδώρου, Παπασταμάτης, Ζωάννου (58′ Ζερβός), Παπαστεφάνου, Μικκιού (30′ λ.τ. Παπουρδάνος), Χαρτοφύλλης, Κουρέλης (65′ Τριανταφυλλίδης), Μοσχής