Αρχική Ροδίων Άθλησις Αδικήθηκε το Ροδίων Άθλησις!

Αδικήθηκε το Ροδίων Άθλησις!

0
6

Το πάλεψε αλλά δεν μπόρεσε να πάρει έστω ένα βαθμό στην πρωτεύουσα η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ροδίων Άθλησις. Ηττήθηκε από τον Μίλωνα με 3 – 1 σετ σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας. Η ροδίτικη ομάδα ήταν πολύ καλή σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του αγώνα με εξαίρεση το 3ο σετ το οποίο το έχασε πολύ εύκολα. Είχε πολύ καλό σερβίς και μπλοκ αλλά δυστυχώς η κακή διαιτησία σε κρίσιμα σημεία των σετ, έγειραν την πλάστιγγα της νίκης υπέρ των γηπεδούχων. Στο 4ο σετ και ενώ το σκορ ήταν 23 – 23, σε καθαρό μπλοκ του Μοσχούς, έδωσε φιλέ και έτσι πήρε τον κρίσιμο πόντο (και φυσικά το προβάδισμα για τη νίκη) η γηπεδούχος ομάδα.
Τα σετ του αγώνα: 25 – 23 (26’), 18 – 25 (21’), 25 – 10 (18’), 25 – 23 (26’)
ΜΙΛΩΝΑΣ: Περγανάλης Γ., Κεχράς, Μούσικας Περγαμάλης Ε., Παπασταμάτος Γ., Τουρνάτος, Σπυριούνης, Καρατζάς, Παπασταμάτος Ν., Αθανασόπουλος, Αναστασόπουλος, Πανούσος
ΡΟΔΙΩΝ: Μακρής. Γιώτης, Μαυράκης, Προδρομίδης, Κοκολάκης, Κοτίτσας, Μοσχούς, Γκένοφ, Καρύδας, Μπάρδης, Χουσίδης, Τσακογιάννης