Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Έδειξε το πραγματικό του πρόσωπο

Έδειξε το πραγματικό του πρόσωπο

0

Το πραγματικό του πρόσωπο έδειξε σήμερα στο ΟΑΚΑ ο Κολοσσός αν και ηττήθηκε από την ΑΕΚ με 82-81. Η ομάδα μας από την αρχή του αγώνα έβαλε δύσκολα στους «κιτρινόμαυρους», τους κοίταξε στα μάτια και τους απείλησε διεκδικώντας την νίκη , η οποία τελικά χάθηκε για τους «θαλάσσί» στις λεπτομέρειες του παιχνιδιού. Με καλή αμυντική λειτουργία αλλά ευστοχία στην επίθεση η ομάδα μας έκλεισε το ημίχρονο με έξι πόντους διαφορά (34-40) αλλά τελικά έχασε με ένα πόντο από την «ένωση

Τα δεκάλεπτα ήταν: 12-19, 34-40(ημ.), 60-55, 82-81
Διαιτητές: Μπήτης- Τσαρούχα- Δαρλαμήτσος
Α.Ε.Κ. : Ούκιτς 4, Μακ Γκραθ 3, Ελονού 6, Σάκοτα 21(4), Βασιλειάδης 2, Χαριτόπουλος, Ντίξον 18(2), Λαρεντζάκης 6(2), Νιούλει, Μαυροειδής 8, Μαυροκεφαλίδης 14(1).
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ: Λιάπης, Ρέντικ 7, Τσούκου 6, Γεωργαλλής 3(1), Σαλούστρος 8, Ρέλεφορντ 15(1), Αγγελάκος, Αχόνεν 10(1), Βασιλόπουλος 11(2), Παπαδάκης 1, Ουότσον 2, Χολ 18.