Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Βαθιά βαθμολογική ανάσα για την Δόξα Καρδάμαινας

Βαθιά βαθμολογική ανάσα για την Δόξα Καρδάμαινας

0

Καθάρισε σε τριάντα λεπτά το παιχνίδι απέναντι στον Διγενή Κοσκινού η Δόξα Καρδάμαινας η οποία επικράτησε με 1-4 για την 27η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας. Οι φιλιξενούμενοι πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα ενόψη της συνέχειας και των τριών αγωνιστικών που απομένουν. Παράλληλα οι Κοσκινιάτες παραμένουν σε αναμμένα κάρβουνα και ισοβαθμούν με την ΑΕ Κατταβιάς στους 25 βαθμούς έχοντας 10 βαθμούς διαφορά με τον Ηρακλή Λάρδου. Ο Διγενής πλήρωσε τα αμυντικά του λάθη και την επόμενη αγωνιστική θα φιλοξενηθεί από τον Κλεάνθη.

Τα γκολ:

Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ του Μαυρία στο 12′ λεπτό, ο Χατζηφούντας με πλάσε στο 24′ έκανε το 0-2. Για να μειώσει ο Μαυρίας για τον Διγενή με κοντινό σουτ ένα λεπτό αργότερα (1-2). Με την συμπλήρωση 30 λεπτών ο Συνεσίου κοντρόλαρε με το στήθος και ενώ η μπάλα βρισκόταν στον αέρα με διαγώνιο σουτ στην κίνηση έδωσε εκ νέου προβάδισμα 2 τερμάτων στην ομάδα του 1-3. Ο Χατζηφούντας έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και με πλασέ έκανε το 1-4 για την Δόξα Καρδάμαινας.