Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Τσίμπησε» πολύτιμο βαθμό

«Τσίμπησε» πολύτιμο βαθμό

0
iraklis_lardou_kos
Τον βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε σήμερα μέσα στ’ Αφάντου ο Ηρακλής Λάρδου όπου αναδείχθηκε ισόπαλος με τον τοπικό ΑΕΡΑ με σκορ 2 – 2 σε ξ’ αναβολής παιχνίδι του πρωταθλήματος της Α1 Κατηγορίας Δωδεκανήσου. Οι Λαρδιακοί κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο με 2 – 0 αλλά οι Αφαντενοί απάντησαν στην επανάληψη και ισοφάρισαν. Το 0 – 1 πέτυχε με σουτ ο Ταγκάεφ στο 30’ ενώ στο 45’ ο Β. Χαρίτος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (0 – 2). Ο Κυριαζής στο 48’ από κοντά μείωσε σε 1 – 2 και στο 65’ ο Λυριστής με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Κυριαζής, διαμόρφωσε το τελικό 2 – 2.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Τσοπανάκης με βοηθούς τους κ. Πατσιόπουλο και Κολυβάκη. Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΑΕΡΑ: Χατζηχριστοδούλου, Διακίδης, Καλογήρου (55’ Νικολής), Κατσαρής, Συμεωνίδης, Σαμαράς, Γιώργου, Μποσχής, Λυριστής, Στεργαλλάς, Κυριαζής (78’ Διακάκης)
Ηρακλής Λάρδου: Κεφάλας, Παπαιωάννου (77’ Μουστάκας), Ταγκάεφ, Μ. Χαρίτος, Διακοβασιλείου (60’ Γ. Ευαγγελίδης), Μπενούρ, Κακλαμάνος, Β. Χαρίτος, Πέρος, Νικολής, Σ. Ευαγγελίδης