Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Συντριβή για την ΑΕ Κω

Συντριβή για την ΑΕ Κω

0
ae_kos_3
Την βαριά ήττα με 5-0 γνώρισε η Α.Ε Κως στην Νάξο απέναντι στον τοπικό Πανναξιακό για την 23η αγωνιστική στον 8ο όμιλο της Δ’ Εθνικής.Οι «βυσσινί» δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να απειλήσουν τους γηπεδούχους και ηττήθηκαν δίκαια.
Εικόνα
Απ’την αρχή του αγώνα οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπαθούσαν να απειλήσουν την εστία του Σανταμούρη με την Α.Ε Κω να έχει κλείσει σωστά τους διαδρόμους αλλά να είναι να είναι ακίνδυνη επιθετικά. Τελικά η πίεση του Πανναξιακού απέδωσε καρπούς όταν ένας …πρώην «βυσσινί» ο Ιάκωβος Σταματίου με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ έκανε το 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων συνεχίστηκε και έτσι το 5-0 ήρθε σχετικά εύκολα. Τα γκολ πέτυχαν οι Τόσκας (53′),Καρούσης (60′),Σταματίου (63′) και ο Δήμας στο 83ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 5-0.
Καλύτεροι
Καλύτερος των γηπεδούχων ο Σταματίου με άξιους συμπαραστάτες τους Καρούση και Κουτελιέρη ενώ απ’την Α.Ε Κω κανείς δεν ξέφυγε απ’την μετριότητα.
Διαιτησία
Χωρίς προβλήματα η διαιτησία των Μπαϊρακτάρη,Ρηγόπουλου και Πλακίδα.
Η εξέλιξη του ματς στο Live:
Πανναξιακός: Θέμελης,Καζανάς,Καρατέλιος,Κολιούσης,Τόσκας,Παπαδόπουλος,Καρούσης (70′ Κατσάνης)
,Κουτελιέρης,Σταματίου (79′ Παναγιώτου),Δήμας,Σουσούνης (61′ Πολυκρέτης).
Α.Ε Κως: Σανταμούρης (67 λ.τ Ντιμιτρίεβιτς),Ιωαννίδης,Ακριτίδης,Χατζηαντωνίου,Παρασκευάς,Βάσης,Αναστασιάδης, Εμμανουήλ,Μαργαρίτης (46′ Καματερός),Πης,Σιώμος.
To φιλμ του αγώνα:
5′ Κεφαλιά του Κολιούση από καλή θέση η μπάλα πέρασε άουτ.
8′ Δυνατό σουτ του Καρούση η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
17′ Σουτ του Σταματίου απ’τα όρια της μεγάλης περιοχής η μπάλα πέρασε έξω απ’το αριστερό κάθετο δοκάρι του Σανταμούρη.
Πολύ δυνατά έχει ξεκινήσει ο Πανναξιακός στο πρώτο εικοσάλεπτο και πιέζει την εστία του Σανταμούρη για να πετύχει ένα γρήγορο γκολ,χωρίς ωστόσο να έχει δημιουργήσει την μεγάλη φάση μέχρι στιγμής.
21′ Ωραία ατομική ενέργεια και επικίνδυνη σέντρα σουτ του Κουτελιέρη,η μπάλα πέρασε άουτ.
24′ Σουτ του Σταματίου μέσα απ’την περιοχή απέκρουσε ο Σανταμούρης. Στην επαναφορά ο Σουσούνης έπιασε το σουτ με τον Εμμανουήλ να απομακρύνει πάνω στην γραμμή.
30′ Δυνατό σουτ του Κουτελιέρη,η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
36′ Κάθετη πάσα του Δήμα στον Καρούση,το σουτ του οποίο πέρασε άουτ.
45′ ΓΚΟΛ!! Ένας παλιός ποδοσφαιριστής της Α.Ε Κω είναι αυτός που ανοίγει το σκορ.Ο Σταματίου με ωραία ατομική ενέργεια και πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σανταμούρη για το 1-0.
Ημίχρονο
53′ ΓΚΟΛ!! Ο Κουτελιέρης εκτέλεσε το κόρνερ με τους αμυντικούς της Α.Ε Κω να απομακρύνουν προσωρινά και τον Τόσκα από κοντά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.
60′ ΓΚΟΛ!! Κάθετη του Σταματίου στον Καρούση που με σουτ μέσα απ’την περιοχή ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
63′ ΓΚΟΛ!! Μετά από πάσα του Πολυκρέτη ο Σταματίου με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.
65′ Δυνατό σουτ του Παρασκευά η μπάλα πέρασε άουτ.
73′ Ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Σταματίου απέκρουσε ο Σανταμούρης.
86′ ΓΚΟΛ!! Κάθετη πάσα του Παναγιώτου στον Δήμα ο οποίος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντιμιτρίεβιτς για το 5-0.