Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ ΡΣΦΠ Τελχινίς: Νίκησαν στην πρεμιέρα γυναίκες και κορασίδες 1, ήττα για κορασίδες...

ΡΣΦΠ Τελχινίς: Νίκησαν στην πρεμιέρα γυναίκες και κορασίδες 1, ήττα για κορασίδες 2

0

Νίκησαν στην πρεμιέρα των πρωταθλημάτων τους οι γυναίκες και οι κορασίδες 1 της Τελχινίδας ενώ με ήττα ξεκίνησε τις αγωνιστικές της  υποχρεώσεις στον α΄ όμιλο κορασίδων η Τελχινίδα 2.

Αναλυτικά:

Γυναίκες

Γήπεδο Διαγόρα, Κυριακή 20 Οκτωβρίου

ΠΑΟΚ (2) – Τελχινίς (2) 0-3 σετ σε 69΄(25-15 σε 17΄,27-25 σε 25΄και 25-21 σε 27΄)

ΠΑΟΚ 2(Μάσαρη): (Ελένη Γιακουμάκη) Marza, Αθανασάκη, Καλαμπίχη, Παρούση, Βασιλειάδη, Γροσδάνη (λ), Faur, Σωτηράκη, Τριαντενού, Κρητικού, Γεωργαντά και Χατζηκώστα.

Τελχινίς: (Κέλυ Δαουτοπούλου) Τσαμπίκα Παπαχριστοδούλου, Κωνσταντίνα Μπακάλη, Βασιλική Σταμούλη, Νίσα Ισμαίλι, Χρύσα Ματζιάρη, Πόπη Ροδίτη, Ελένη Χαλκιάδη, Δέσποινα Ντεληγιώργη και Εύα Κουτσολιάκου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Ευθύμης Καλημεράκης και Ανδρέας Παπαδόπουλος.

Β΄ όμιλος Κορασίδων

Διαγόρας (2) – Τελχινίς (1) 0-3 σετ σε 68΄(20-25 σε 23΄, 12-25 σε 25΄και 13-25 σε 20΄)

Διαγόρας 2: (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Δανελάκη, Μπαλόλι, Αντερσεν, Ιατρίδη, Κουλοχέρα, Κούλα, Μελ. Μπαρδα, Μαρ. Μπαρδα, Πεταλά, Αντόνι και Ντέμα (λ)

Τελχινίς 1: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δουτοπούλου) Μιχαέλα Ευσταθίου, Χρυσή Παρίση, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Ιωάννα Χατζηδάκη, Νομική Γενναιοπούλου,  Εσμεράλδα Κουροπούλου (λ), Λυδία Σκαλτσά (λ), Σοφία Χριστοδούλου, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Χρύσα Σκαλτσά και Γιουστίνα Μαρτατζίου

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Μαίρη Παπαδούλη, Ανθή Γκίκα και Σπύρος Γράψας

Α΄ όμιλος Κορασίδων

Γήπεδο Βενετόκλειο, Σάββατο 19 Οκτωβρίου

Διαγόρας – Τελχινίς 0-3 σε 69΄(19-25 σε 25΄,14-25 σε 22΄και 14-25 σε 22΄)

Διαγόρας: (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Μαμαλίγκα, Κατσιούνα, Δανελάκη, Τσιαούση, Λίκα (λ), Κάππα, Άντερσεν, Μαυρίδου, Φράγκου-Στοεβα, Κούλα, Μπόνη, Δοξάκη και Λαναι (λ).

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δουτοπούλου) Γκιούλ Μπεκίρογλου, Μιχαέλα Ευσταθίου, Χρυσή Παρίση, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Πάολα Σουσάρι, Ιωάννα Χατζηδάκη, Εσμεράλδα Κουροπούλου (λ), Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Σοφία Χριστοδούλου, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Βαλεντίνα Καράκωστα και Κριστιάνα Ζντράβα.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Ευθύμης Καλημεράκης, Νίκος Χατζησταυρίδης, Ανθή Γκίκα και Σπύρος Γράψας.