Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Πρώτη νίκη για την Αστυνομία

Πρώτη νίκη για την Αστυνομία

0
basketofiloi telonio

Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η Αστυνομία στο εργασιακό πρωτάθλημα του ΔΟΠΑΡ, που επιβλήθηκε με 68-42 των Rookies.Οι νικητές μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι κλείνοντας την πρώτη περίοδο με 25-10. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν  ισορροπημένα και το ημίχρονο έκλεισε 34-19. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Αστυνομικοί «ξαναέπιασαν» δουλειά και μεγάλωσαν τη διαφορά στο 52-27. Το παιχνίδι τελείωσε με 68-42, αφού η διαφορά παρέμεινε στα ίδια στάνταρ.
Να σημειωθεί ότι το 2ο παιχνίδι της ημέρας μεταξύ των Firefighters και των Παλαίμαχων του Δωριέα δεν έγινε, λόγω του ότι οι Firefighters δεν μπόρεσαν να κατέβουν στον αγώνα.

Διαιτητές: Αντωνίου-Μητσού

Τα δεκάλεπτα: 1)25-10,2)34-19,3)52-27,4)68-42

Αστυνομία (Μήτρου): Σερριόπουλος 5, Σαρίκος 15,Αδαμόπουλος 4 , Τριανταφύλλου 2,Πασαγιαννίδης ,Γουλόπουλος,Βιτζηλαίος 7,Μαχίας 9, Παπαλαζάρου 4, Πότογλου 5, Κουρέμπης , Ζώτος 15
Rookies (Πετρίδης): Παπασάββας 10, Μαρτάκης, Ράμμος Χ. 8, Παπαφιλίππου 2, Γκουϊντάλιας 2, Πετρίδης 8, Ράμμος Γ. 2 , Δέλλας 4, Αρβανίτης, 6 Κυριαζάκος