Αρχική Ροδίων Άθλησις Πικρή γεύση για το Ροδίων!

Πικρή γεύση για το Ροδίων!

0
rodion ethnikos

Πικρή γεύση αφήνει στην ομάδα του Ροδίων Άθλησις η σημερινή εντός έδρας αναμέτρηση με τον Εθνικό Πειραιώς μιας και γνώρισε την ήττα με 3 – 1 σετ, αποτυγχάνοντας έτσι να πάρει έστω έναν βαθμό. Οι γηπεδούχοι που δεν ξεκίνησαν καλά τον αγώνα, έχασαν το πρώτο σετ φυσιολογικά, όμως στη συνέχεια αφυπνίστηκαν και έκαναν ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία τους. Παίζοντας με μεγάλη ψυχή, κέρδισαν το δεύτερο σετ (ισοφαρίζοντας σε 1 – 1) και έδωσαν τα πάντα στο τρίτο το οποίο το πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις αλλά τελικά το έχασαν με 34 – 32. Το σετ αυτό ήταν και το κλειδί της αναμέτρησης, μιας και από εκεί κα πέρα λειτούργησε πολύ ο παράγοντας «ψυχολογία» ο οποίος φανερά έγειρε υπέρ των φιλοξενούμενων. Κατά την διάρκεια του τρίτου σετ λοιπόν. Οι παίκτες του Νίκου Αντωνιάδη έκαναν ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι, ωστόσο προδόθηκαν από ορισμένα πολύ σοβαρά λάθη.
Τα σετ του αγώνα 20-25 (22’), 25-23 (27’), 32-34 (37’), 17-25 (30’)
Διαιτήτευσαν οι κ. Μόσχος και Χρηστίδης
ΡΟΔΙΩΝ (Αντωνιάδης): Μακρής, Γιώτης , Τσακογιάννης, Προδρομίδης, Άμαλλος, Μοσχούς, Γκένοφ, Μαυράκης, Καρύδας, Μπαρδής, Δεληγιώργης, Κοκολάκης
ΕΘΝΙΚΟΣ (Κλαρούδας): Μάμαης, Μπερμπενίδης, Χατζηδημητρίου, Μανιάτης, Σιώπης, Ξυλούρης Ι., Γκανιάς, Δημητρίου, Τραπεζουντίδης, Λαμπρινός, Αδαμόπουλος, Μήτσης