Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πέρασε σαν σίφουνας από την Κω ο Απόλλων Καλυθιών

Πέρασε σαν σίφουνας από την Κω ο Απόλλων Καλυθιών

0

Με εντυπωσιακό τρόπο μπήκε στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας ο Απόλλωνας! Η ομάδα των Καλυθιών επικράτησε με το εντυπωσιακό 4 – 0 εκτός έδρας του ΑΟ Πυλίου και έδειξε από νωρίς τα δόντια του για τη φετινή χρονιά. Λ΄λιγο πρθιν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, οι απολλωνιστές άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Σπαχιού και έτσι πήγαν με καλή ψυχολογία στα αποδυτήρια κάτι που έπαιξε ρόλο και στο δεύτερο ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο Απόλλωνας είχε την υπεροχή, επέβαλε τον ρυθμό του και με άλλα τρία τέρματα που σημείωσαν οι Σπαχιού, Κιοσέογλου και Ιντρίζι επικράτησε εύκολα και πήραν έτσι το πρώτο τους “τρίποντο” για φέτος.