Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Νίκησε και μέσα στη Μαλώνα!

Νίκησε και μέσα στη Μαλώνα!

0

Ο Κλεάνθης «βύθισε» κι άλλο στη βαθμολογία τον Ηρακλή Λάρδου με τη νίκη π2-1 που σημείωσε στο γήπεδο της Μαλώνας αποδεικνύοντας ότι είναι «μανούλα» στο να κερδίζει ομάδες που βρίσκονται στην «επικίνδυνη» ζώνη.
Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος, χωρίς όμως να καταφέρουν να φτάσουν με αξιώσεις μπροστά από την εστία των φιλοξενούμενων. Στην επανάληψη ο Ηρακλής ευτύχησε να προηγηθεί στο 54΄ με τον Πέρο όμως έξι λεπτά αργότερα ο Κλεάνθης ισοφάρισε με τον Αμπελά. Μάλιστα και παρά το γεγονός ότι και πάλι ο Ηρακλής «βγήκε» στην επίθεση για να σημειώσει το νικητήριο τέρμα, αυτός που το πέτυχε ήταν ο Πάττας στο 78’ για λογαριασμό του Κλεάνθη, δίνοντας στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς.
Διαιτήτευσε ο κ. Πατσιόπουλος με βοηθούς τους κ. Κόγγο και Λαζό.

Ηρακλής Λάρδου: Μουστάκας, Παπαιωάννου, Καφάλας (60’ Διακοβασιλείου), Μπενούρ, Σ. Ευαγγελίδης, Ι. Ευαγγελίδης, Διακολουκάς (75’ Νικολής), Μ. Χαρίτος, Κακλαμάνος, Πέρος, Κακλαμάνος
Κλεάνθης: Σαββιδάκης, Καρίκης, Καρακώστας, Χατζηθεοδωράκης, Σαρικάς (87’ Τσιγκριλάς), Σάββενας, Καλημέρης (60’ Σπάρταλης), Αναστασάκης (48’ Γκάιδας), Αμπελάς, Παπακωνσταντίνου, Πάττας