Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Νέα ήττα για τη Ρόδο

Νέα ήττα για τη Ρόδο

0

Δεν άλλαξε κάτι για τη Ρόδο, η οποία γνώρισε και πάλι την ήττα. Αυτή την φορά από την Ελλάς Σύρου με 2 – 0 σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο «Διαγόρας» της Ρόδου. Έχοντας στον πάγκο της τους υπηρεσιακούς προπονητές Κοσμά Σταματάκη και Δημήτρη Μπουκουβάλα, μετά το τέλος της συνεργασίας με τον Χρήστο Τζίμα, η Ρόδος δεν μπόρεσε να κάνει κάτι απέναντι σε έναν καλύτερο σε γενικές γραμμές αντίπαλο που ήξερε τι ζητούσε από το παιχνίδι. Ειδικά στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι ενώ και στην επανάληψη παρά το ότι η Ρόδος έδειξε να κινείται καλύτερα κατάφεραν να σημειώσουν και δεύτερο τέρμα και να «κλειδώσουν» τη νίκη.
Στο 35’ ο Παυλόπουλος με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Γιάκου έκανε το 0 – 1 και στο 62’ ο Ζάχι με σουτ έκανε το 0 – 2.
ΡΟΔΟΣ: Μπλατσιώτης, Χρήστου, Μίχος, Σουλάι, Κορακιανίτης, Μεσσήνης, Μαρινάκης, Κότζα, Βουργουτζής (60’ Σπαρτιάτης), Λαζελάρι, Βουκελάτος (80’ Ζόγκας).
ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ: Μπίντσης, Ζαφείρης, Παράβαλος (57’ Τσεπάς), Συριανός, Λογαράς, Μπόσιο (75’ Παλαμουτσής), Καλός (57’ Κασάπης), Νάτσος, Παυλόπουλος, Γιάκος (80’ Μελισσόπουλος), Ζάχι