Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Μόνη στην κορυφή η Ρόδος

Μόνη στην κορυφή η Ρόδος

0

Μόνη της στην κορυφή της βαθμολογίας του 6ου ομίλου έμεινε η Ρόδος η οποία πέρασε με “διπλό” από τη Θήβα κερδίζοντας τον Κιθαιρώνα Καπαρελίου με 2 – 0. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, τα “ελάφια” …πάτησαν το γκάζι στην επανάληψη όπου ειδικά μετά το 55′ επέβαλλαν πλήρως τον ρυθμό τους και θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει και περισσότερα τέρματα.

Το σκορ άνοιξε ο Μπίσα στο 58′ με ψηλόκρεμαστό σουτ ( 0 – 1). Το τελικό 0 – 2 διαμόρφωσε ο Δελαπόρτας στο 75′ ο οποίος σημείωσε ένα πολύ εντυπωσιακό γκολ με ψηλοκρεμαστό σουτ από τα 30 περίπου μέτρα.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Τσατσούλης (Μητροφάνης, Όντος) από τον Σύνδεσμο Αθηνών.

ΚΙΘΑΙΡΩΝ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ: Γερογιάννης, Νικολακόπουλος, Σεχάι, Ευθυμίου, Τσέλος, Τζανέτος (71′ Σκουρτανιώτης), Αργυρίου, Αποστολόπουλος, Λάμπρου (65′ Μερκούρης), Πλαστουργός (84′ Μπόβαλης), Πατσίλης (68′ Γκαρδιακός)
ΑΣ ΡΟΔΟΣ: Πίτκας, Κανταρτζής, Σούλης, Παπαθανασίου, Νικολόπουλος, Ντομίνγκες, Δελαπόρτας (87′ Σταυλάς), Χατζησάββας (61′ Κλιγκόπουλος), Γιόνδης, Ραχήμ (56′ Βουργουτζής), Μπίσα (82′ Γεωργίου)