Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Με το αριστερό η Ρόδος

Με το αριστερό η Ρόδος

0

Με το … αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΣ Ρόδος. Οι «πράσινοι» ηττήθηκαν εκτός έδρας (στο γήπεδο της Μαγούλας) από τον Ασπρόπυργο με 1 – 0 μετά από ένα μέτριο παιχνίδι.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τη Ρόδο να μην έχει την τελική πάσα παρά το ότι έφθανε με αξιώσεις στα αντίπαλα καρέ. Με την είσοδο του Μπανγκουρά στην επανάληψη η Ρόδος έδειχνε να πατάει καλύτερα αλλά και πάλι είχε μια ανούσια υπεροχή.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Ζωγράφος στο 65’ ο οποίος εκμεταλλεύτηκε μια αδράνεια στην άμυνα της Ρόδου και με σουτ πέτυχε το 1 – 0.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Διαμαντης, Χουστουλάκης, Αναστασίου, Στρατάκης, Νικολάου, Μάγγος (90′ Μπεχλής), Κατσίκης (86′ Πρέμπος), Νάκας, Σταγάκης, Ζωγράφος (70′ Σιδηρόπουλος), Χαϊκάλης

ΑΣ ΡΟΔΟΣ: Παναγόπουλος, Τσόπελας  (70 Αποστόλου), Κουρούπης, Ζώνας, Μκρτσιάν, Αυγενικού (40′ λ.τρ. Πάλλας), Πότσι (62′ Ιμεραλιλάϊ), Σερτζίνιο, Παβίσεβιτς, Λέκκας, Πινδώνης (60′ Μπανγκούρα)