Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Με επτάρα στα ημιτελικά ο Διαγόρας!

Με επτάρα στα ημιτελικά ο Διαγόρας!

0
diagoras2015

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Δωδεκανήσου προκρίθηκε εύκολα ο Διαγόρας αφού επικράτησε με το εμφατικό 7-0 της Α.Ε.Λέρου στο Δημοτικό Στάδιο. Στην επόμενη φάση του θεσμού θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Αστέρα Μασσάρων εκτός έδρας. Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης ο Διαγόρας είχε την υπεροχή στον ματς χάνοντας και αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, τελικά τα κατάφερε στο 36΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κιοσέογλου. Δυό λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο ίδιος παίχτης έκανε το 2-0 οταν μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα του Ταχιράϊ. Στην επανάληψη η ομάδα του Μιχάλη Τσιβρινή συνέχισε στο ίδιο ρυθμό πετυχαίνοντας άλλα τέσσερα τέρματα. Στο 52΄με κεφαλιά του Κιοσέογλου έγινε το 3-0, στο 61΄ και πάλι ο Κιοσέογλου (4ο προσωπικό τέρμα) με σουτ έξω από την περιοχή ανέβασε το δίχτυ του σκορ στο 4-0, στο 63΄ο Τσαγκάρης το 5-0, δέκα λεπτα πριν το φινάλε με σουτ του Τογρού έγινε το 6-0 και το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Τσαγκάρης στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Διαιτήτευσε ο κ. Καραγιάννης (Μαυρουδής, Διακοφιλιππής)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Ντιμιτρρίεβιτς, Πεταυράκης(55΄Τογρού), Μπαούρης, Φραντζής, Καρπαθάκης, Παϊζάνος, Γεωργιάδης (66΄Μπάρδης), Κιοσέογλου(70΄Κιούρτζής), Καλημέρης, Τσαγκάρης, Γκινής
Α.Ε.ΛΕΡΟΥ: Ταχιράϊ, Κοντόγιαννος(70΄Σκόρδος), Μεραμπελιώτης, Βασιλείου, Τσάτσος, Ηλίας, Ανούσης (60΄Τσατσαρών), Δράκος(75΄Ασάνοφ), Πέρος, Φούντης, Καραγκιόλης