Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ «Καθάρισε» στο β’ μέρος ο Ολυμπιακός! (pics)

«Καθάρισε» στο β’ μέρος ο Ολυμπιακός! (pics)

0
10

Παίζοντας καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός επικράτησε με 73 – 53 του Κολοσσού σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Βενετόκλειο κλειστό γυμναστήριο της Ρόδου. Οι «κόκκινοι» τα βρήκαν σκούρα στο πρώτο ημίχρονο από τον Κολοσσό όμως στην επανάληψη είχαν καλύτερο ρυθμό και έτσι έφθασαν στη νίκη. Η κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα δίνε την ευκαιρία στους «ερυθρόλευκους» να ξεπεράσουν ανώδυνα την ήττα από την Μπάμπεργκ αλλά και τις απουσίες των Πρίντεζη, Χάντερ και Λοτζέσκι.
Τα δεκάλεπτα: 14-15, 30-30, 42-55, 53-73
Κολοσσός Ρόδου (Λυκογιάννης): Λαρεντζάκης 11 (2), Μανωλόπουλος 3 (1), Ρέλεφορντ 3, Σαλούστρος 4, ΜακΓκί 7, Μπιλλής 4, Ντέιβις 8, Γεωργαλλής 2, Λίντεν 5 (1), Αγγελάκος, Άχονεν 3, Λιούις 3 (1)
Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Παπαπέτρου 10 (1), Σπανούλης 8 (1), Στρόμπερι 16 (2), Μιλουτίνοφ 11, Μάντζαρης 5 (1), Όντομ 3, Τζέιμς, Τσαϊρέλης 2, Μουράτος, Αγραβάνης 10 (1), Χάκετ 8 (2), Αθηναίου

{yoogallery src=[/images/stories/fotos/sezon2015_2016/basket/kolossos_osfp] width=[150] height=[150]}