Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Καθάρισε» ο Μαρκόπουλος!

«Καθάρισε» ο Μαρκόπουλος!

0
aris iraklis

Έχοντας για …ήρωα του τον Μάρκο Μαρκόπουλο, ο Άρης Αρχαγγέλου κατάφερε να κάμψει τη σθεναρή αντίσταση του Ηρακλή Μαριτσών τον οποίο και κέρδισε με 1 – 0 και πήρε έτσι το πρώτο του φετινό «τρίποντο». Ο έμπειρος παίκτης κατάφερε να σκοράρει με κεφαλιά στο 86’, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του. Έξι λεπτά αργότερα (στο 80’), ο ίδιος παίκτης δεν μπόρεσε να νικήσει από τα έντεκα βήματα τον τερματοφύλακα του Ηρακλή. Εξιλεώθηκε όμως με την κεφαλιά που έκανε και με δικό του τέρμα η ομάδα του πανηγύρισε τη νίκη. Αξίζει να σημειωθεί ότι σημαντικό μερίδιο στην επιτυχία έχει και ο τερματοφύλακας των «κιτρινόμαυρων» Καραγιάννης καθώς έκανε δύσκολη απόκρουσε σε κεφαλιά του Φελεσάκη στις καθυστερήσεις.
ΑΡΗΣ: Καραγιάννης, Ζαρκαδούλας, Σιέχ (80’ Γιαννιού), Τσελεπίδης), Χατζησάββας, Σταμούλης (65’ Συμεωνίδης), Λαμπριανός (85’ Δημητριάδης), Μπαϊρακτάρης, Κοτσίκος, Γκίκας, Μαρκόπουλος
ΗΡΑΚΛΗΣ: Σκυλλάς (70’ λ.τ. Κοσμάς), Κ. Παπακωνσταντής, Κώτσος, Λορέντζος, Τσούφιος, Βασιλώττος (60’ Μ. Παπακωννσταντής), Φελεσάκης, Καρίκης, Τσαλώλης (85’ Συμεψνίδης), Μπιλιάς, Κουλιμπαλί