Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Ήττα και αποκλεισμός για τον ΑΕΡΑ

Ήττα και αποκλεισμός για τον ΑΕΡΑ

0

Την ήττα με σκορ 1 – 0 από τη Νέα Ιωνία και παράλληλα τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του κυπέλλου Ελλάδας γνώρισε ο ΑΕΡΑ. Οι κόκκινοι που έπαιξαν και πάλι στο γήπεδο Αφάντου δέχθηκαν το τέρμα της ήττας στο 111′ (παράταση). Σκόρερ ήταν ο Τζαμάϊ. Οι γηπεδούχοι είχαν πολύ καλή εικόνα στοπ πρώτο ημίχρονο όπου θα μπορούσαν να σκοράρουν. χωρίς πάντως να τα καταφέρουν.

Α.Ε.Ρ.Α. (Πετρος Ζουρούδης): Τσαβαρής, Πατσίλης, Μαχαίρας, Καραγιώργης, Μωραϊτης, Γιώργου, Χατζηνικόλας, Χαλκιαδάκης (107′ Χαρίτος), Γκίκα, Λέντζας, Διάκου.
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Ισιδωρος Σταυριανός): Ντροστ, Μουστάκης, Χατζηγεωργίου, Καλλιτσουνάκης, Αλέμης, Κουκοβίνης, Αντωνόπουλος (87′ Τζαμάι), Τζάκσον (87′ Τσουμπας), Φωτόπουλος (52 Κατσούρος), Πλατέλλας, Κατσούλης (52′ Παπαϊωάννου).