Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Γκολ ανατροπής στο 93′ και η νίκη στον Κλεόβουλο!

Γκολ ανατροπής στο 93′ και η νίκη στον Κλεόβουλο!

0

Την νίκη με 2-1 πήρε ο Κλεόβουλος γυρνώντας το ματς τούμπα απέναντι στον Κλεάνθη σ’ έναν αγώνα που όλα έδειχναν πως θα πήγαινε στον βαθμό της ισοπαλίας.Σκόρερ από πλευράς γηπεδούχων και τις δύο φορές ο Ταγκάεφ, ενώ για τον Κλεάνθη ο Παπακωνσταντίνου που άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι.

Ισορροπημένο ήταν το ματς σε γενικές γραμμές, με τον Κλεάνθη να είναι αυτός που άνοιξε όμως πρώτος το σκορ.Πιο αναλυτικά η ομάδα του Κλεόβουλου όποτε επιτεθόταν δημιουργούσε προβλήματα στους Παραδεισιώτες, οι οποίοι όμως στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου είχαν την κατοχή και την κυκλοφορία κατ’ επέκταση.Στο 36′ ο Παπακωνσταντίνου σκόραρε με πλασέ και έκανε το 0-1 μέχρι εκείνη την στιγμή.Στο δεύτερο 45λεπτο ο Κλεόβουλος ξεκίνησε καταπληκτικά με τις ευκαιρίες να έρχονται η μία μετά την άλλη και στο 53′ να φθάνει στην ισοφάριση με τον Ταγκάεφ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.Το τελειωτικό χτύπημα ήρθε και πάλι από τον ίδιο στο 93′ γυρνώντας το ματς και κάνοντας το τελικό 2-1, μετά από ωραία συνεργασία του ίδιου με τον Κακλαμάνο και σκοράροντας και πάλι με το κεφάλι ο Ταγκάεφ.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ

Αναμφίβολα δεν θα μπορούσε να είναι άλλος πέραν του Μπάμπη Ταγκάεφ που με δύο προσωπικά του τέρματα κατάφερε να βάλει την ομάδα του στην χρονιά με το…δεξί!

Συνθέσεις:

Κλεόβουλος (Δημήτρης Δογιάμας):Χρυσανθής, Γιαννιού (42΄Μπαϊρακτάρης), Τσελεπίδης,Κουκουτσέλας,Γιατσιάτσιος, Μαριεττάκης, Ευαγγελίδης (74΄ Χατζηνικόλας), Τσιάτσιος (56΄ Αθανασίου), Κακλαμάνος Α, Κολιοκώστας, Ταγκάεφ

Κλεάνθης (Ανδρέας Σταύρου): Σαμολαδάς, Χαριτάκης, Σαρίκος, Ατσίδης, Βουτσινάς (89΄ Σαΐτης Χ), Μπερετούλης, Παπακωνσταντίνου (83΄ Κρομμύδας), Χατζηκυριάκος, Σιέχ, Ευγενικός, Πελέκης (76΄ Γιαννίκος)