Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Φιλικό πολλών συμπερασμάτων στ’ Αφάντου

Φιλικό πολλών συμπερασμάτων στ’ Αφάντου

0

Φιλική νίκη με σκορ 2 – 1 στο γήπεδο Αφάντου σε βάρος του ΑΕΡΑ πέτυχε η Ρόδος σε ένα ακόμα «τεστ» πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας. Ο τεχνικός των «ελαφιών» Νίκος Κουρμπανάς είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει και πολλούς νεαρούς παίκτες, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης. Δεν έπαιξαν καθόλου οι Γιόνδης, Νικολόπουλος και Χατζηπέτρος οι οποίοι έχουν μικροενοχλήσεις και κρίθηκε σκόπιμο να μην χρησιμοποιηθούν. Αξίζει να σημειωρεί ότι στην εξέδρα βρέθηκε και το νέο μετεγγραφικό απόκτημα των «ελαφιών», ο Πίτκας ο οποίος είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει τη νέα του ομάδα.
Το σκορ άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο ο Λυριστής ενώ στην επανάληψη η Ρόδος πέτυχε και τα δυο της τέρματα με τον Ραχήμ.